Blog

Blog i aktualności

Ostatnio na blogu

Bezzwrotne dotacje na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych

Bezzwrotne dotacje na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych

Ruszył Program wsparcia infrastruktury ładowania. 870 milionów złotych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza na rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i stacji tankowania wodoru. Nabór wniosków w programie pn.: „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru” rozpoczyna się już 7 stycznia 2022 roku. To dzięki temu programowi ma powstać […]

Dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm

Dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm

Od 22 listopada 2021 rozpoczął się oczekiwany przez przedsiębiorców, samorządy, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolników indywidualnych oraz kościoły i inne związki wyznaniowe program wsparcia na zakup pojazdów elektrycznych i tych napędzanych wodorem. Dotacja obejmuje samochody osobowe oraz dostawcze, a także pojazdy kategorii L. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 września 2025 lub do […]

Wszystko, co musisz wiedzieć o odbiorach UDT

Wszystko, co musisz wiedzieć o odbiorach UDT

Obsługa stacji ładowania pojazdów oraz przygotowanie dokumentacji i badanie UDT to dwie kwestie, które rodzą wiele wątpliwości wśród przyszłych właścicieli punktów, w których można naładować pojazd elektryczny. Podpowiadamy, jakie funkcjonalności powinien mieć dobry system.

Ładowarki Wallbox

Ładowarki Wallbox

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w domu? Zdecydowaną większość samochodów elektrycznych można ładować we własnym garażu, bezpośrednio z gniazdka sieciowego o napięciu 230 V.

ELEKTROMOBILNOŚĆ W KRYZYSIE

ELEKTROMOBILNOŚĆ W KRYZYSIE

Przemysł motoryzacyjny jest jedną z wielu branż, które dotknął kryzys spowodowany nieoczekiwanym wybuchem epidemii na świecie.

RODZAJE WTYCZEK W ŁADOWARKACH CZ.2 -PRĄD STAŁY DC

RODZAJE WTYCZEK W  ŁADOWARKACH CZ.2 -PRĄD STAŁY DC

Wykorzystanie prądu stałego do ładowania samochodów elektrycznych ma ogromną zaletę; jest znacznie szybsze, a ten stosunkowo krótki czas wynika z parametrów napięcia w przedziale 400-800V i natężenia od 300-500A, co oznacza, że ładowarki DC zasilają mocą od 10-350 kW.

SWOBODNE PORUSZANIE SIĘ SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM, A ILOŚĆ STACJI ŁADOWANIA

SWOBODNE PORUSZANIE SIĘ SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM, A ILOŚĆ STACJI ŁADOWANIA

Zadany dziś temat to opis prawdziwej rewolucji na rynku elektryków z ostatnich dwóch lat, bo w oparciu o badania ukazuje nam się ciągły, systematyczny wzrost zarówno ilości aut elektrycznych, prężnie rozwijającej się infrastruktury, ale co najważniejsze - świadomości Polaków.

PROGRAM REKOMENDUJĄCY POWER

PROGRAM REKOMENDUJĄCY POWER

Znasz kogoś lub wiesz, gdzie przydała by się stacja ładowania samochodu elektrycznego - poleć nas! A za każdą kupioną z Twojego polecenia stację zapłacimy 500 zł!

NAJPOPULARNIEJSZE AUTA ELEKTRYCZNE W EUROPIE

NAJPOPULARNIEJSZE AUTA ELEKTRYCZNE W EUROPIE

Zacznijmy od Tesli. Może nie jest najbardziej popularnym samochodem elektrycznym w kontekście sprzedaży ze względu na stosunkowo wysoką cenę, ale najbardziej znanym elektrykiem na świecie, wyprzedzającym konkurencję o lata świetlne.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE A EKOLOGIA

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE A EKOLOGIA

Jak to jest z tą ekologią w kontekście aut elektrycznych? (...) i to właśnie ten słaby miks energetyczny w konsekwencji generuje tak wiele negatywnych komentarzy, wszak polski kierowca jeździ na węglu (...)

ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ NA AUCIE ELEKTRYCZNYM

ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ NA AUCIE ELEKTRYCZNYM

Czy myśląc o realnych oszczędnościach wynikających z zakupów auta elektrycznego, powinniśmy skupiać się wyłącznie na względnie niskich kosztach przejazdów?

ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO – INFRASTRUKTURA

ŁADOWANIE SAMOCHODU  ELEKTRYCZNEGO – INFRASTRUKTURA

Czy właściciele aut elektrycznych obawiają się dłuższych tras? Oczywiście, że nie- infrastruktura ładująca w Europie jest coraz gęstsza, a do końca 2020 roku w Polsce uruchomione zostanie dodatkowych 1735 stacji.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Świąt Pełnych Energii! Power EV w imieniu swoim i swojego zespołu życzy, abyście w te święta naładowali akumulatory na najpiękniejsze trasy swojego życia.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE- CZAS ŁADOWANIA I ZASIĘGI TRAS

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE- CZAS ŁADOWANIA I ZASIĘGI TRAS

Czy istnieje jeszcze producent samochodów ignorujący rynek aut elektrycznych? Świadomi licznych testów konsumenckich liderzy rynku trzymają rękę na pulsie doskonaląc swoją ofertę, a użytkownicy już wiedzą, że auta elektryczne o małych zasięgach to mit.

FINANSOWANIE STACJI ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

FINANSOWANIE  STACJI ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Elektromobilność to już nie szalona wizja naukowca-wizjonera czy chwilowa moda, bo to się dzieje naprawdę, tu i teraz. Możemy nie lubić zmian i nie akceptować tego stanu rzeczy, ale to nie zmienia faktu, że temat paliw alternatywnych jest aktywny i rośnie w siłę.

Polecamy

Praca: Go Lang (HTTP, WebSockets, MySQL)

Praca: Go Lang (HTTP, WebSockets, MySQL)

Poszukujemy: Go Lang (HTTP, WebSockets, MySQL)Dołącz do nowego zespołu developerskiego Power EV. Wejdź w świat elektro-mobilności i bierz udział w rozwijaniu aplikacji sterującej siecią ładowarek samochodów elektrycznych. Twoje inicjatywy będą realnie przekładać się na to, jak działa team oraz jak będzie wyglądać Twoje miejsce pracy.Czego oczekujemy: – potwierdzone doświadczenie z Go (minimum 2 lata) – […]

Praca: Frontend Developer (React)

Praca: Frontend Developer (React)

Poszukujemy: Frontend Developer (React) Dołącz do nowego zespołu developerskiego Power EV. Wejdź w świat elektro-mobilności i bierz udział w rozwijaniu aplikacji sterującej siecią ładowarek samochodów elektrycznych. Twoje inicjatywy będą realnie przekładać się na to, jak działa team oraz jak będzie wyglądać Twoje miejsce pracy.Czego oczekujemy: – znajomość React.js – znajomość HTML + CSS – znajomość […]