Blog

NAJPOPULARNIEJSZE AUTA ELEKTRYCZNE W EUROPIE

NAJPOPULARNIEJSZE AUTA ELEKTRYCZNE W EUROPIE

Najpopularniejsze auta elektryczne w Europie.

Zacznijmy od Tesli. Może nie jest najbardziej popularnym samochodem elektrycznym w kontekście sprzedaży ze względu na stosunkowo wysoką cenę, ale najbardziej znanym elektrykiem na świecie, wyprzedzającym konkurencję o lata świetlne. Któż nie słyszał o serbskim inżynierze i wynalazcy, Nikola Tesli, który tchnął życie w wiele urządzeń elektrycznych, lecz nie miał pojęcia, że jego nazwisko będzie łączone z firmą, której wizja poczęcia elektromobilności znacznie wyprzedzała swoje czasy. Powstała w 2003 roku Tesla, przedsiębiorstwo pod dowództwem Elona Muska, przez lata zaliczyło kilka wzlotów i upadków. Pierwszym modelem Tesli był wprowadzony na rynek samochodów elektrycznych w 2008 roku sportowy Roadster, zmieniający bezpowrotnie świat transportu. Dziś modele Tesli słyną z ponadprzeciętnych zasięgów, a wartość rynkowa firmy przekracza 100 miliardów dolarów. Najpopularniejszym modelem jest Tesla nr 3. To dość drogi elektryk notujący najwyższy popyt wśród zamożnych warstw społeczeństwa, rzuconych na kolana przez Elona Muska. W najtańszej konfiguracji -Tesla Model Long Range AWD- kosztuje ok. 260 000 zł, w Polsce rejestrujemy ok. 7 Tesli tego modelu miesięcznie, ale według firmy analitycznej JATO Dynamics, badającą dość trudny ostatnimi czasy rynek samochodów, także elektrycznych, to właśnie Tesla nr 3 radzi sobie najlepiej na rynku- jej sprzedaż sukcesywnie rośnie.

Renault Zoe to nasz stary znajomy, który znalazł swoje miejsce na podium, a srebrny medal zawdzięcza przede wszystkim klientom z Francji, Niemiec i Norwegii.

Nowe Zoe zostało wyróżnione tytułem „City Car of the Year”, a grupa Renault wybrana Producentem Roku 2019 podczas corocznej gali nagród TopGear.com. Nowe Renault można nabyć już za 124 000 zł., a w tej cenie mamy komfortowy, nowoczesny i ekologiczny samochód, doskonały nie tylko do miejskiej jazdy, ponieważ dzięki pojemności 52 kWh Zoe przejedzie do 395 km [test WLNP].

Na koniec Nissan Leaf. Do wyboru dwa akumulatory- do miasta [zasięg do 270km] i na dłuższe trasy[385km]. Cena od 118 000 zł. Ten elektryk, wyposażony w technologie wspomagające inteligentną jazdę, charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim stylem, gwarantuje natychmiastowe i łagodne przyspieszenie i łatwy sposób ładowania.

Cieszą nas i motywują do pracy coraz lepsze wyniki sprzedażowe samochodów elektrycznych. Elektromobilność staje się centrum europejskiego planu ratowania środowiska, a priorytetem wsparcie finansowe rynku elektryków.