Blog

FINANSOWANIE STACJI ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

FINANSOWANIE  STACJI ŁADOWANIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Elektromobilność to już nie szalona wizja naukowca-wizjonera czy chwilowa moda, bo to się dzieje naprawdę, tu i teraz. Możemy nie lubić zmian i nie akceptować tego stanu rzeczy, ale to nie zmienia faktu, że temat paliw alternatywnych jest aktywny i rośnie w siłę.
Nawet jeśli nie akceptujesz tego stanu rzeczy to nie zmienia faktu, że pod koniec stycznia 2020 roku po polskich drogach jeździło 9099 samochodów elektrycznych. Sukcesywnie przybywa tez stacji ładowania- na ten moment jest ich ponad 1000. Nowe przepisy dodatkowo zobowiązują również deweloperów do posiadania miejsc ładujących pojazdy elektryczne na swoich parkingach.

Tyle wstępem, a teraz do rzeczy.
Decyzja o zakupie auta elektrycznego nie jest decyzją łatwą, a pojawiające się liczne głosy o mankamentach tego rodzaju pojazdów jej nie ułatwiają. Zakładamy jednak – stało się, kupujemy wymarzony pojazd. Możliwie z dopłatą, ale o tym kiedy indziej.
Czy wiesz, że istnieje projekt wspomagający zakup stacji ładowania?
Głównym źródłem finansowania infrastruktury dla paliw alternatywnych jest Fundusz Niskoemisyjnego Transportu.
I tak dowiadujemy się, że w ramach dofinansowania możemy ubiegać się o następującą pomoc:

  • do stacji ładowania samochodów elektrycznych o normalnej mocy- 25 000 zł/ 50% na jedną stację
  • do stacji ładowania samochodów elektrycznych o dużej mocy- do 150 000zł/ 50% na jedną stację

Drugą możliwością jest leasing operacyjny- w tej kwestii owocnie od wielu lat współpracujemy z bankiem Credit Agricole.
Nasi doradcy służą pomocą przy wyborze odpowiedniego wariantu. Przy tej formie umowy przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy, natomiast kosztami uzyskania przychodu korzystającego z przedmiotu umowy są miesięczne raty leasingowe.

Kolejną formą współpracy z POWER EV jest abonament ze stałą miesięczna opłata. To wygodne i kompleksowe rozwiązanie obejmujące nie tylko montaż, ale również zarządzanie stacją i jej bieżący serwis.